27

Behiç Erkin'in Milli Demiryolcular yetiştirme hedefi doğrultusunda kurulan TCDD Meslek Lisesi'ne girdiği 1978 yılından itibaren başarılı bir Demiryolcu grafiği çizen İnsan Kaynakları Dairesi Başkanı Adem KAYIŞ, TCDD Genel Müdür Yardımcılığı görevine atandı.

1963 tarihinde Irmak (Kırıkkale)' de dünyaya gelen Adem KAYIŞ, 1981 yılında TCDD Meslek Lisesi' nin Yol Bölümünden mezun olarak aynı yıl Teşekkülümüzde Yol Sürveyanı olarak göreve başladı. Kırıkkale Meslek Yüksek Okulu İnşaat Bölümü ve Anadolu Üniversitesi İktisat Bölümünden mezun oldu.
Yol Kısım Şefi, Yol Şube Şefi, Yol Kontrolörü, Teftiş Kurulu Kontrolörü, TTK Şube Müdürü, Genel Müdür Danışmanlığı, İnsan Kaynakları Dairesi Başkan Yardımcılığı ve Özel Kalem Müdürlüğü görevlerini yürüten KAYIŞ, 2010 yılında İnsan Kaynakları Dairesi Başkanı olarak atandı. Yeniden Yapılanma Komisyonunu Başkanlığını da yürüten Adem KAYIŞ, 26. 06.2013 tarihinde TCDD Genel Müdür Yardımcılığı görevine atandı.  
Sağlık Dairesi personeli İlknur KAYIŞ ile evli,  Emine Duygu ve Görkem adlarında 2 çocuk sahibi olan Adem KAYIŞ’a yeni görevinde başarılar diliyoruz.
 
DEMOK ailesi
Okunma Sayısı: 6608
resim